Kaip Huntingtono liga gydoma?

Nepaisant didelių pasiekimų tiriant Huntingtono ligą, tai kol kas tebėra neišgydoma, progresuojanti liga, o vienintelė galima pagalba – simptominis gydymas bei gerai koordinuotas tarpdisciplininis komandinis darbas, kuris atsižvelgia į gausius fizinius ir psichologinius asmens bei artimųjų poreikius. Gydymo tikslas – kiek galima labiau numalšinti ligos simptomus bei pagerinti asmens gyvenimo kokybę.

Chorėjos įtaka asmens gyvenimui turėtų būti tinkamai įvertinta, nes ne visada šis simptomas gali sukelti negalią ar trikdyti gyvenimo kokybę. Daugeliui pacientų chorėja ligos eigoje stiprėja ir tik vėliau pradeda silpnėti, o sąstingis, judesių sulėtėjimas laipsniškai didėja, todėl reikia nuolatos persvarstyti, ar tebereikalingas chorėjos gydymas. Jei chorėja yra stipri, trikdo asmens gyvenimo kokybę, ją galima gydyti. Kai kuriais atvejais chorėja arba koordinacijos praradimas sukelia galūnių traumas. Tokiems asmenims būtų tinkamos atlošiamos paminkštintos kėdės, paminkštintos lovos.

Sąstingio ir judesių sulėtėjimo sergant Huntingtono liga dažniausiai medikamentais gydyti nereikia, tačiau išimtiniais atvejais gali būti skiriami preparatai, kurie vartojami ir Parkinsono ligos gydymui.

Jei yra psichikos sutrikimų, sergantysis būna sujaudintas ar agresyvus, piktas, galima bandyti gydyti atipinių neuroleptikų grupės preparatais. Kaip ir esant chorėjai, ramios, pažįstamos aplinkos sukūrimas gali sušvelninti psichikos bei elgesio sutrikimus.
Fizioterapija, užimtumo terapija ir tinkama priežiūra namuose gali suteikti galimybę sergančiajam ilgiau būti nepriklausomam. Eisenos ir pusiausvyros sutrikimai turėtų būti įvertinti fizioterapeuto. Jei yra rizika nukristi, turėtų būti naudojamos vaikštynės ar vežimėliai. Vėlyvose stadijose kritimai gali būti dažni, todėl gali būti naudingos klubo sąnarių apsaugos.

Su Huntingtono liga susijusiam pažinimo funkcijų sutrikimui kol kas nėra efektyvaus gydymo. Jei jis trikdo kasdieninę veiklą bei daro blogą įtaką asmens gebėjimui priimti sprendimus, reiktų uždrausti vairuoti automobilį. Kognityvinė psichoterapija gali padėti pristabdyti pažinimo funkcijų mažėjimą.

Logopedo konsultacijos ir kalbos tobulinimo pratimai gali spręsti dizartrijos bei ryjimo sukeltas problemas.

Dietologo pagalba su mityba susijusiais klausimais labai svarbi, kai atsiranda rijimo sutrikimų ir pradeda mažėti svoris. Huntingtono liga sergantiesiems dėl aktyvios medžiagų apykaitos dažnai reikalingas dvigubai didesnis kalorijų kiekį turintis maistas. Rijimo sutrikimai ir maisto patekimas į kvėpavimo takus, sukeliantys plaučių uždegimą, yra dažnos komplikacijos vėlyvosiose Huntingtono ligos stadijose, todėl gali būti reikalingas zondo įvedimas į skrandį tolimesnei mitybai užtikrinti.